Aktuálně

Od 25.2.2021 může školení probíhat jen s respirátorem, přátelé. Děkujeme…

Důležité upozornění pro naše klienty !

Vážení přátelé, klienti, kolegyně a kolegové, děcka moje takřka vlastní, přeji vám všem pohodový rok, skvělé zdraví a hodně štěstí.

Množí se mi telefonáty, kde se obáváte, že jsem na vás zapomněl se školením. Nebojte se, nezapomněl jsem na nikoho z vás. Všechny, kteří mi od loňského roku volali v době, kdy se školit nesmělo, jsem si poznamenal a dříve či později se vám ozvu. Jde to pomalu z toho důvodu, že můžeme školit max. 9 lidí v jedné učebně a 95 procent z vás může na školení pouze v sobotu nebo neděli. Jedeme na dvě učebny a pokud se situace nějak dramaticky nezmění, tak to do konce března zvládneme.

Ty z vás, kteří byste mohli dojít na školení i v průběhu pracovního týdne prosím, abyste mi zavolali…

Děkuji vám všem za pochopení a těším se brzy na viděnou.

Váš Karel

P.S. Aktuální informace můžete sledovat i na našem Facebooku (viz. odkaz v „Rychlém kontaktu“)

______________________________

PF 2021

Vážení přátelé, klienti, kolegyně a kolegové, děcka moje takřka vlastní,
děkuji vám všem za přízeň v tomto roce a přeji vám především hojnost
zdraví, naděje a víry do následujícího roku…

Vánoční svátky si užijte v klidu a pohodě se svými milovanými 💖

Mějte krásné dny a brzy na viděnou.

Váš Karel Sládeček a kolektiv Školení řidičů s.r.o.

______________________________

 

O5 změna… !!!!!

Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil…

Na základě „USNESENÍ VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY ze dne 17. 12. se povoluje teoretická výuka i praktický výcvik v autoškolách od pátku 18. 12. Teoretická výuka je povolena tak, aby počet lidí v místnosti nepřesáhl max. 10 lidí. Profesní školení řidičů, zkoušky řidičů a další činnosti dle zákona č. 247/2000Sb. tzv. „autoškolského zákona“ jsou rovněž povoleny. Usnesení o zákazu provádění výuky a výcviku autoškol ze dne 14. prosince je tedy aktualizováno tímto novým usnesením.

Školíme nebo neškolíme???

Vážení přátelé, klientky a klienti, promiňte, ale připadám si v naší republice jak u blbých na dvorku. Po včerejším nejasném vyhlášení vlády o přesunu do 4. PESa jsem čekal do dnešního rána na písemné vyjádření (upřesnění) odpovědných orgánů. Ráno se na portálu covid.gov.cz psalo, že je od pátku možné školit v omezeném počtu do pěti (resp. šesti včetně lektora) osob na učebně za dodržení všech těch podmínek, které již jsou zaběhnuté… Celý den jsem tedy dnes obvolával klienty a plánoval dle tohoto sdělení. Večer dojdu domů a na tom samém portále je změna: od pátku, 18.12., se nesmí školit…

Chápu, že situace s covidem není jednoduchá, ale toto už fakt není normální. Omlouvám se všem, se kterými jsem dnes mluvil, ale školit nemůžeme. I když nevím, jestli zase nebude nějaká změna zítra dopoledne či k večeru nebo třeba pozítří nebo v pátek…

______________________________

Od 3.12.2020 zase můžeme trochu školit…

Vážení přátelé, kolegyně a kolegové, milí klienti.

Jak už víte, v neděli naše vláda rozhodla, že od 3.12. jdeme do třetího Psa, což znamená, že bychom zase mohli začít trochu školit. Hurá.

Do této chvíle ovšem nesdělila, za jakých podmínek. Můžeme školit, když bude v místnosti 10 osob nebo může být osob více za předpokladu 15 m2 na osobu??? Po mé konzultaci s hygieniky prý můžeme školit do 10 lidí v místnosti, dva metry rozestupy, roušky, dezinfekce…

Chci vám tedy oznámit, že pojedeme v tomto režimu.
Protože by se ale na všechny nedostalo a i když budeme školit každou sobotu a neděli „na dvě směny“, stále to nedostačuje. Proto žádám ty z vás, kteří mohou absolvovat školení i ve všední dny, abyste mi zavolali na známé číslo a domluvíme se na dalším…

Děkuji vám a přeji pohodové dny.

Váš Karel

______________________________

Od 22.10.2020 o5 nemůžeme školit…

Vážení přátelé, klientky a klienti,

rozhodnutím vlády ČR ze dne 21.10.2020 dochází k opětovnému omezení obchodů a služeb, které se bohužel týká i nás. Doposud jsme mohli školit alespoň 5 lidí v kurzu, od zítřejšího dne padá i tato možnost.

Omlouváme se všem, kteří již měli školení naplánováno. Budeme vás po skončení tohoto omezení telefonicky informovat o náhradních termínech.

Děkujeme za pochopení a přejeme vám především zdraví…

______________________________

Velká změna ve školení řidičů s průkazem profesní způsobilosti je zde!!

Vážení přátelé, jak již jsme některé z vás s předstihem informovali na školeních, navrhovaná novelizace zákona 247/2000 Sb., byla schválena a začíná platit dnem 1.10.2020.

Co to pro nás všechny znamená? Především to, že školení už nebude probíhat jen formou výuky, ale i formou praktického výcviku. Délka školení bude 7 x 60 minut, může být rozděleno do dvou dnů, zvýší se cena školení (nechci strašit), …

Prováděcí vyhláška zatím neexistuje (bez komentáře), takže si ještě chvilku počkáme na přesnější vymezení formy praktického výcviku.

V každém případě jsme na novelizaci připraveni a těšíme se na vás, děcka moje takřka vlastní.

Mějte krásné a pohodové dny.

Váš Karel Sládeček

——————————————————————————————————————–

§ 48

            (1) Předmětem pravidelného školení je prohloubení znalostí získaných při vstupním školení. Pravidelné školení se provádí formou výuky a výcviku.

(2) Řidič se zúčastní pravidelného školení v celkovém rozsahu 35 hodin do konce pátého roku od data vydání průkazu podle § 52c. Pravidelné školení je rozděleno do ročních kurzů v rozsahu 7 hodin. Roční kurz lze rozdělit do 2 po sobě následujících dnů. Část výuky může probíhat způsobem umožňujícím dálkový přístup, je-li zajištěno řádné ověření totožnosti řidiče. Výcvik může být proveden s využitím simulátoru.

OD 6. ČERVNA O5 NAPLNO !!

Vážení přátelé, milé klientky a skvělí klienti, DMTV, od soboty, 6.června 2020, začínáme školit opět naplno. Hurááá.

Dezinfekční prostředky a dvoumetrové rozestupy zajištěny, takže s chutí do toho…

Mějte krásné a pohodové dny.

Váš Karel

Od 11.5.2020 už skoro naplno…

Vážení přátelé, od 11.5.2020 se opět upravuje vládní nařízení a odpadá podmínka max. pěti osob v uzavřené místnosti. Nadále zůstávají v platnosti rozestupy 2 metry mezi lidmi a zajištění dezinfekčních prostředků…

Vzhledem k tomu, že máme i velké učebny a usnesení vlády v pohodě dodržíme, můžeme začít plánovat. Rozhodli jsme se ale, že prozatím budeme provádět školení v max. počtu 15 lidí.

Vážení a milí klienti, děcka moje takřka vlastní, pomalu se dostáváme do normálních kolejí a Vy se tedy můžete opět začít přihlašovat obvyklým způsobem. Děkuji Vám a těším se na Vás.

Karel Sládeček

2019 Školení řidičů Ostrava, Opava, Frýdek-Místek, Havířov, Zlín. Všechna práva vyhrazena.
č.ú.: 219840397/0300 společnost zapsaná v OR vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 30947
Tvorba webových stránek Ostrava